چطور IP دستگاه های آکووکس را پیدا کنیم؟

 

 

در این مطلب میخوایم در مورد پیدا کردن ای پی(ip) دستگاه های Akuvox صحبت کنیم:

برای پیدا کردن ای پی(ip) دستگاه ها میتونید از دو روش استفاده کنید

1- به وسیله برنامه های ip scanner

2- از روی خود دستگاه ها .

البته حتما باید دیوایس ها ای پی داشته باشد، یعنی یا باید به وسیله DHCP server  که در شبکه هست یا به صورت دستی دستگاه ای پی گرفته باشد که البته وقتی شما دستی آی پی داده باشید از آن مطلع هستید پس بیشتر زمانی کاربرد دارد که دستگاه ها از DHCP server ای پی می گیردند.

روش اول

استفاده از برنامه های IP scanner، به این شکل که شما برنامه را روی لپتاپ یا سیستم خودتون نصب میکنید و یک رنج ای پی برای سرچ مشخص میکنید که حتما باید رنج وارد شده همان رنج سیستم شما و دستگاه باشد.

بعد از سرچ کردن برنامه دستگاه هایی رو برای شما نشان میدهد که خوب باید بین آنها دستگاه اکووکس رو پیدا کنید، برای این کار از مک ادرس استفاده میکنیم بین دستگاه های پیدا شده مک ادرس دستگاه خودمان رو سرچ میکنیم و ای پی آن رو پیدا میکنیم .

برای مثال من ای پی دستگاهی با مک ادرس 0C:11:05:09:E7:C1 رو پیدا کردم با مراحل زیر که ای پی اون 192.168.100.102 هست.

شما میتونید اگر دیوایس های زیادی دارید مک ادرس دستگاه رو با همین فرمت داخل کادر سرچ بنویسید و فقط دیواس مورد نظر نمایش داده میشود، برای پیدا کردن دستگاه توی شبکه های شلوغ خیلی کاربردی هست.

 

روش دوم از روی خود پنل ها

خوب خود این بخش به چند قسمت تقسیم میشود یکی تاچ پنل های داخلی هست که از روی خود تاچ پنل باید مسیر زیر را دنبال کنید تا ای پی دستگاه رو ببینید.

More-System info-Network

در این قسمت در کادر شماره یک میتوانید ببینید که ای پی STATIC است یا DHCP  و در کادر دو می توانید ای پی دیوایس را مشاهده کنید.

 

 

برای مشاهده ای پی های پنل های تک زنگ کافی است دکمه پوش باتن را چند ثانیه نگه دارید و خود پنل شروع به خواندن ای پی میکند. و برای پنل های چند زنگ کافی است پوش باتن اولی را برای چند ثانیه نگه دارید.

 

برای مشاهده ای پی پنل R27  و پنلR28 کافیست *2396# را شماره گیری کرده و شماره 1 را انتخاب کنید.

 

 

و برای مشاهده ای پی پنل R20k کافیست *3258# را شماره گیری کنید.

برای مشاهده ای پی در پنل R29  در قسمت تماس 9999 را شماره گیری کرده سپس برای پسورد 3888 را وارد کرده و در بخش  Network ای پی را مشاهده کنید.

 

 

 

 منبع : پاردیک 

, ,

اشتراک مطلب

چطور RF CARD را به پنل های AKUVOX اضافه کنیم ؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
انتخاب واحد پول